V posledním školním týdnu, přesněji 27. 6. 2023, se celý 1. stupeň, téměř 170 žáků, vydal na louky nad poldry v Novém Malíně. Pracovníci z ÚEV Mladoňov pro nás připravili Ekoden – krásnou akci  plnou úkolů a her.

Na děti čekalo dvanáct stanovišť se zvířátky, kde plnily různé úkoly nebo hrály hry. Pozorovaly například oblohu hvězdářským dalekohledem, určovaly horniny, řešily co, jak a proč třídit, nebo si povídaly o včelaření. Po splnění všech úkolů si děti vyrobily svou „káču“ a pak byly odměněny malými dárečky.

Během celého dopoledne si děti si ověřovaly své dosavadní znalosti a dovednosti, ale také se spoustu nového naučily. Své místo zde mělo i herní pole, kde na děti čekaly další zábavné hry a sportovní aktivity nejen pro jednotlivce, ale též pro skupiny. Nechyběla ani lanová dráha.

Všem se akce moc líbila a děti si ji užily naplno. Už teď se na další akci s ÚEV Mladoňov moc těšíme a děkujeme.

Dagmar Frnková